I mom - 1. kapitola - Těhotenství

28. prosince 2016 v 11:25 | Cherry Blossom |  I mom
Ahoj,
tak jsem tu s dalším dílem. Dnes se dozvíte víc o mém těhotenství, jak jsem se připravovala na porod, co jsem dělala a jak jsme to prožívali.


Těhotenství jak už jsem uvedla probíhalo skvěle. Týdny ubíhaly neskutečně rychle a připravovali jsme se na miminko co nejdříve. Nakoupila jsem oblečení, sehnala kočárek a vůbec jsem nekoukala na to, že by to mohlo přinést (prý podle pověry) neštěstí. Nikdy se nám neštěstí nestalo a tak klidně nakupte kočárek i oblečení ihned pokud chcete :). Opravdu se nic nestane. :)
Mimoto jsem se připravovala i na porod. Sháněla jsem informace jak na internetu, od známých a také od mojí gynekoložky, která pro mě byla velkou oporou. Celý můj život jsem si myslela a slyšela jsem si, že porod bolí a že se to nedá vydržet, tak jsem hledala proč to tak je a jak tomu můžu alespoň trošku pomoct, aby to tak nebylo.
První věc co mi strašně pomohla byla smířit se s těhotenstvím, těšit se na porod a být KLIDNÁ. To že jste totiž ve stresu vůbec nepomáhá a podle mě to miminko prostě ví, že nejste ve své kůži. Cítí vaši náladu, ví že se smějete a nebo naopak, že pláčete. To že ho neslyšíte, nebo že si myslíte, že je v bříšku, neznamená, že vás neslyší. Jasně není to jako kdybyste mluvili třeba s mamkou, která sedí vedle vás, ale miminko poznává váš hlas, vaši chůzi, váš tlukot srdce a už od té doby vás miluje.
Mě přišlo hned od začátku, že se s malou dorozumíváme. Často jsem ji jen tak hladila, povídala si s ní a dávala na ni stále pozor. Smála jsem se když se otáčela, domlouvala ji, aby nezlobila a těšila jsem se na to až bude u nás. Byla jsem zvědavá na to jak vypadá a jak se bude chovat. Bude klidná, nebo to bude rošťák?
Hlavní je tedy abyste byla v klidu. Nenervujte se, že vám třeba nejde složit napoprvé postýlka, nebuďte naštvaná, když vás někdo vytočí a snažte se, abyste se moc v těhotenství nedřela. Je to přece jen pár měsíců a to, že není nasekané dříví a nebo, že nikdo není schopný vynést kýbl neznamená, že to musíte dělat vy. Samozřejmě záleží na vás, ale podle mě byste na sebe měla brát ohled a popřípadě říct příteli, známým a nebo dalším dětem aby vám pomohli. Akord na konci těhotenství.
Kolikrát mě večer záda bolely i jen tak, že jsem byla jen na procházce a nebo když jsem umyla nádobí. Dopřejte si na konci těhotenství odpočinek, věřte mi budete to potřebovat, protože až přijde miminko, nebudete mít možná čas si ani v klidu vypít kávu, nebo přečíst noviny.
A teď k samotnému porodu. Hledala jsem si toho opravdu hodně, koukala jsem jak na domácí porody, tak na porody v porodnici, porody "bez bolesti" a nebo naopak porody, které končily nástřihem, epidurálem a nebo císařským řezem. V tu chvíli když jsem to viděla jsem si řekla, že chci porod, který bude končit jedině normálně přirozeně (vaginálně, nevím jak jinak to říct.) Prostě jsem se zatvrdila, že udělám vše proto, abych malou porodila normálně a ne císařem. Samozřejmě jsem chtěla rodit v porodnici a měla jsem opravdu štěstí na porodní asistentku (ale to příště :D ). Sepsala jsem si i můj porodní plán, proč chci zrovna rodit v téhle porodnici, jak chci aby to tak nějak probíhalo a stále hledala a hledala nové informace.
Celé těhotenství jsem prožívala v klidu, snažila jsem se nebrat si všechno moc k srdci a občas jsem vypadala jako chodící sobec bez citů a bez špetky lásky. Pokud jste těhotná, hledejte informace, choďte na předporodní přípravy, hodně mluvte a ptejte se. Nikdo vám za to uši nevytrhne, nikdo vás za to nepošle do temných hájů a i kdyby to byla banalita, pro vás je vždy ta otázka důležitá. Jinak byste na to přece nehledala odpověď ne?
Navíc. Občas se uděje něco co vás vyděsí a začnete se bát o miminko. Třeba že budete i na začátku těhotenství mírně špinit, nebo že se moje malá těsně před porodem otočila hlavou nahoru (sama moje gyndařka mi říkala, že to v tomhle týdnu už není možné, ale ano je jak jsem viděla.), nebo že už cca 5 hodin necítíte pohyby.
Chce to hlavně zachovat klid, jak už jsem řekla. Nejsem žádná gyndařka a ani nemám kurzy, tak proto berte tenhle odstavec s rezervou. Ohledně špinění jsem slyšela, že je to možné, ale pozor na čistou krev a pokud jí je hodně. To rychle utíkejte do nemocnice. Jinak je to prý normální. :)
To že se miminko otočí ještě hlavičkou nahoru jsem slyšela, že doktoři těhotné ženy často předčasně pošlou na císařský řez (v několika případech se to stalo). Nevím co je na tom pravdy, mě tam nikdo neposlal, ale pokud je opravdu otočení dlouhodobé tak si myslím, že je to opravdu dobře. Kdo ví. Nikdy nevíte co k tomu předcházelo a nebo proč se miminko otočilo. Slyšela jsem i o tom, že by na něj měla maminka mluvit, zkusit mu domluvit, já to zkusila a taky jsem si o tom povídala s přítelem. Druhý den jsem šla na ultrazvuk a už byla otočená zase dobře, takže třeba se jen protahovala :D a nebo mě chtěla drobet postrašit :D
S těmi pohyby je to drobet složitější. Já i když jsem občas pohyby necítila, byla jsem v klidu, protože jsem malé věřila, ale určitě pokud se jedná o dlouhodobý problém (necítíte pohyby déle jak den, maximum je podle mě tři dny, to je opravdu možné, že se něco děje) zajděte ke gynekoložce, aby vás prohlédla. Budete alespoň klidnější. když uvidíte tlukoucí srdíčko na monitoru.
Nevím co už dál napsat, takže pokud máte nějaké otázky, napište je do komentáře. Pokud si na něco vzpomenu ohledně těhotenství určitě to dopíšu :)

Cherry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti "I mom"?

Ano
Nevím
Ne

Komentáře

1 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 28. prosince 2016 v 23:00 | Reagovat
2 LM LM | E-mail | Web | 1. ledna 2017 v 22:21 | Reagovat

Pekne si to popísala, ja som mala smolu a bábätko som potratila koncom druhého mesiaca, ale do ďalšieho tehotenstva sa inšpirujem týmto článkom :)

3 Martian Martian | Web | 22. ledna 2017 v 13:43 | Reagovat

Pěkně napsané. Ať se vám všem dobře daří. :-)

4 Cherry Blossom Cherry Blossom | Web | 23. ledna 2017 v 17:09 | Reagovat

[1]: Díky :)

[2]: Jé děkuju :)) To je mi líto :-(. Určitě to bude příště dobré :)

[3]: Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama