I mom - prolog

25. prosince 2016 v 15:39 | Cherry Blossom |  I mom
Ahoj. Vítám Vás u nové "knihy", která má pro mě velice silný význam a pokud, i jen malinko postačí k tomu, abyste přestaly mít z těhotenství a porodu strach jako já, budu moc ráda. Mohu tuto knihu také považovat za jakousi pomocnou ruku těm, kteří tápou jestli dokáží ve zdraví a v psychické pohodě porodit a poté vychovat své dítě. Potýkala jsem se na začátku s hodně problémy, ale nakonec jsem to zvládla a mám, když se podívám zpětně, tu nejúžasnější dceru na světě.


Prolog

Je mi 23 let a mám vše. Mám přítele s kterým jsem už krásné tři roky, skvělou práci (také dobře placenou), svého koně, zdravou rodinu a i když se to zdá jako banalita, chybí mi to nejdůležitější v životě.
Dítě.
Nikdy jsem děti ale nechtěla, vždy jsem si šla za sny a nikdy jsem neměla ten pocit "být matka". Poháněly mě koně, práce, přátelé a stránka na fb, kterou jsme s holkama skvěle rozjely. Porodu jsem se bála jako čert kříže a když mi přátelé, plus rodina vyprávěli o tom, jak porod děsně bolí, tak jsem se utvrdila, že dítě mít nikdy nebudu.
Necítila jsem se na to utírat nějakýmu děcku prdel, nechtěla jsem vůbec slyšet o tom, že bych se zahrabala na "pár let" doma na mateřské (a rodičáku) a tak jsem tomu silně odolávala. Jenže čím víc starší jsem byla, tím víc jsem po miminku toužila. Všichni okolo mě už byly buď těhotné, nebo měly už čtyřleté dítě. A já nic. Nakonec jsem dítě chtěla, ale stále tam byl ten porod. Ten porod, bez kterého mimčo prostě nemáte a to ani kdybyste se na hlavě stavěli. Stále a stále jsem odolávala, ale jen do té doby než se to všechno tak pěkně semlelo dohromady. Čím víc jsem se zevnitř užírala, tím víc toho vyplouvalo na povrch a zlomila jsem se až v momentě, kdy otěhotněla sestra. Řekla jsem si: "Když to dá ona, tak proč ne já?"
A tak jsem to navrhla příteli.
Ten byl nadšený jako nikdy předtím a ihned souhlasil. Řekli jsme si pro a proti a že když se to povede, pomůže mi. Že nás v tom nenechá a že se o nás postará. Souhlasila jsem. Byla jsem už přes dva roky v práci a tak jsme do toho praštili s tím, že v případě problémů se o nás stát postará.
Můj vztah se Zdenkem byl celkově takový onaký a makový. Byl to krásný vztah, ale občas jsme se děsně pohádali a opravdu to nebylo jako teď. Nikdy jsem nebyla tak zamilovaná, tak zranitelná a tak rozpůlená jako s ním. Nikdy to nebylo takový jako s ním. Jemu jsem nedala jen své srdce, ale i duši a stále ho miluju.
To že jsem těhotná jsem se nedozvěděla z těhotenského testu a nebo od dr na gyn. ale níbrž od svého těla. První ukazatel byl ten, že mi bylo děsně blbě. To, že jsem při měsíčkách měla občas stavy, že jsem spadla, v lepším případě mi bylo jen špatně mi ukázalo, že při těhotenství mi nebude o nic lépe. V koupelně jsem se musela opřít o vanu a o umyvadlo, abych nespadla. V tu chvíli jsem tušila, že buď jsem dostala měsíčky a nebo jsem opravdu v tom, což se potvrdilo poté na záchodě, když jsem se zkontrolovala.
První moje reakce byla překvapení, strach a také radost. Nebojte. Taky jsem se tomu divila :-D
Když jsem vyšla ze záchodu daleko jsem věru nedošla, protože jsem ze sebou sekla na chodbě. Mamka která byla v obýváku mě samozřejmě uslyšela, přiběhla ke mně a okamžitě se mě ptala, co mi je. Jediné co jsem dokázala vyplodit ze své pusy bylo to, že jsem v pořádku a že to dojdu. Jasně, Leni, v poho. To dojdeš :-D.
Mamka mě dovedla do obýváku, dala jsem vědět své nadřízené, že dnes se bohužel do práce nedostavím a nakonec jsem byla doma.
Celé těhotenství jsem byla na nemocenské, protože v mé náplni práce bylo i tahání těžkých břemen, tudíž jsem nechtěla riskovat potrat. Těhotenství jsem měla na jedničku, vše šlo jako po másle a chodila jsem na každou kontrolu, která šla. Přáli jsme si s přítelem holčičku a to se nám také povedlo.
♣♣♣

V příštím díle se dozvíte víc o těhotenství, jak jsem se připravovala na porod, co jsem dělala a jak jsme to prožívali.

Pokud si na něco ještě dovzpomenu, dopíšu to, abych to měla vše pěkně pohromadě :)

Další díl ->

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kelly145 kelly145 | Web | 25. prosince 2016 v 17:07 | Reagovat

Tak na toto som zvedavá ! Keď že som pôrodná baba

2 Cherry Blossom Cherry Blossom | Web | 26. prosince 2016 v 10:04 | Reagovat

[1]: Oo, děkuji! :-)

3 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 2. ledna 2017 v 16:28 | Reagovat

na tohle mám ještě čas, ale už dopředu se kvůli tomu dost stresuju :D a tohle.. je to skvělý autentický článek, určitě si počkám na pokračování

už jsem přečetla první kapitolu a teď zpětně jsem ještě dočetla i prolog a budu se těšit na další díl :)

4 Cherry Blossom Cherry Blossom | Web | 2. ledna 2017 v 20:22 | Reagovat

[3]: Moc děkuji za komentář :) Moc mě teší, že se to někomu líbí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama