Téma týdne: Zvíře v srdci člověka

13. prosince 2016 v 10:08 | Cherry Blossom |  Téma týdne
Je tu nové téma týdne a pro mě velice vystihující, proto si dejte kávu, nebo čaj a počtěte si. Usmívající seZvíře v srdci člověka

Lásku ke zvířatům jsem zdědila po své linii z otcovi strany. Táta pracoval dost dlouho, než umřel, v kravíně a staral se o krávy. Jasně pro měšťáky něco nepředstavitelného, ale on ty zvířata miloval a to hodně. Měl na starost ohrady s nějakým počtem krav a o ně se staral. Jezdil každý den za nimi, krmil je, telátka označil naušnicí a zkamarádil se s místním plemenným býkem Lipánkem. Byl to úžasný chlap a je mi smutno vždy, když nastanou Vánoce. Tak strašně mi chybí a mrzí mě, že jsem mu nestačila říct, co pro mě znamená a že jako otec nikdy nezklamal.

To babička měla už od malička doma tažné koně a osla. Často mi vyprávěla, že jí osel často schodil před louží, protože dál prostě nešel. Vyprávěla mi, jak se starala o koně a že je měla také ráda. Moje babička je typická babička. Chodila hodně často na zahrádku, pěstovala zeleninu, měla slepičky, prasátka a rozkrájela by se pro nás. Čím víc je ale starší, tím méně toho dělá a od té doby co se odstěhovala do městyse jí vídávám hodně málo.

Zvíře a to ať je jakékoliv, dokáže úplně změnit život daného člověka. Je jedno jestli je to kůň, had, morče, kočka, či pes a nebo koza. Jsou lidi co se nikdy nesmíří se smrtí svého mazlíčka, či zvířátka. Jsou naopak lidé co zvíře berou jen jako vydělávací prostředek a jsou lidé, co zvířata nenávidí.

Ale proč?

Protože nejsme stejní. Jsme lidé, ale tak moc různí, že se občas nechápeme a jdeme si po krku. Nevidím důvod proč ale například obviňovat lidi co chovají na svých psech občas štěňata. Jasně, nepodporuji množitele, kteří to berou jen jako výdělek a chovají psa v otřesných podmínkách. To je podle mě množitel a měl by za to být trestán, ale jaký máte názor na člověka, který má doma například yorkšíra a chová na něm?

Třeba já. Mám doma fenku Yorka, bezpapírovou a měla štěňata. Nebudu lhát, štěňata jsem prodala. Taky proč ne? Mě Amy taky nikdo zadarmo nedal. Navíc štěňátka byly zdraví, byla jsem u jejich porodu a starali jsme se o všechny jak nejlépe to šlo. Štěňátka měly to nejlepší co mohly dostat. Měly pelíšek, běhaly nám po domě, hrály jsme si s nimi a když byl čas na to je naučit na normální jídlo, dostaly konzervu a každý den se měly jako v ráji.

Když byl čas na to je dát pryč, obrečela jsem to a nechtěla se jich vzdát. Bohužel ale, nemohla jsem si je nechat všechny a tak šly. Našli jsme skvělý majitele, který si pro ně přijeli a dodnes jsme s nimi v kontaktu. Amy juniorku, dceru mé Amynky, kterou jsem si tak oblíbila má naprosto skvělou paničku, s kterou jsem stále v kontaktu na fcb, takže mi posílá fotky a píše, jak se má. S ostatními jsme v kontaktu přes e-mail.

Mimochodem, pro případné hajtery, každý pejsek byl odčerven, dostal očkovací průkaz a byl naočkován. Mimoto každý majitel od nás dostal i taštičku s granulkama, ňaminky do začátku, plínku a hračku.

Ne každý totiž má zájem o papírový psy a ne každý má na to si papíráka koupit. Já mám bezpapíráka, ano je to vořech, ale nikdy v životě bych ji nedala pryč. Nikdy. Je to tak úžasnej pes, že až koukám, jak dokonalá je :-). Navíc nám sami zájemci co si potom štěňátko odvezli, řekli, že jsou rádi, protože najít tak krásné štěně a tak ve skvělým stavu je nadlidský úkon. Štěňat je sice hodně, ale buď jsou v hrozným stavu a nebo pro ně musíte přes 300km. Což ne každému se chce. Takže každý nový majitel byl nadšen a jsou rádi i teď.

Amy je šílená a jak je malá, tak je i občas vzteklá :P, ale to je tím, že je blíž peklu :D. Nikdy jsem ale nepoznala, jak dokáže být láska ke zvířeti tak velká. Amy mě hlídá. Kdykoli a kdekoliv. Nikdy se mě nesnažte naštvat a nebo do mě jen tak ze srandy šťouchnout. Hned by vás měla v hledáčku a stačil by jediný povel a sežrala by vás za živa. Hlídá i naší dcerku Alexandru. Kdokoliv by se jí snažil ublížit, byl by pěkně v háji. Jasně není to rotvajler (i když mi tak někdy přijde), nepokousala by vás asi nějak hodně, ale nikdy nevíte. :-P Nikdy na mě nikdo doopravdy nezaútočil, ale jsem ráda, že ji mám, protože s ní se nebojím pustit mou dceru ven.

Nakonec jsem chtěla mluvit i o koních a o kobyle, potom zase ne a nakonec asi určitě ano. Bude lepší když to budete vědět a dáte si popřípadě pozor.

Podle zákona by už kůň neměl být brán jako věc, ale jako mazlíček, což by také měl být důvod, aby vám vašeho mazlíčka (koníčka) nesebral exekutor. Mě ho nevzal, prozatím, protože jsem ji ještě na sebe nenahlásila. Z jednoho prostého důvodu. Nikdy jsem tajtěm zákonům moc nevěřila a nevěřím ani teď. Je to tady dnes vše tak zkorumpovaný, pod nadvládou jiných "mocnějších" lidí, že by vám ani zákon nepomohl, ale to budu psát příště ( i když, možná ani to ne, aby mi náhodou někdo nesmazal blog a nezažalovali mě, za to, že porušuju tisíc zákonů - pokud chcete o tajtech věcech vědět víc, přečtěte si potom mou knihu Ł niesse mui, která to jasně vše předkládá).


Jenže včera jsem viděla inzerát na dražbu několika koní (raději jsem to printla, protože by odkaz byl později neplatný, kdežto fotka vydrží) a řekla jsem si, že jsem udělala dobře, protože by stačilo, abyste dlužili a je jedno, že je to váš mazlíček a nebo, že ho milujete. Seberou vám všechno a je jim to úplně víte kde.

A teď můj problém. Půjdu s kůží na trh.

Vzala jsem si asi před rokem paušál od Vodafone. Internet za cca 400 kč/měs do místa, kde nešel zavést jiný internet. Bylo to místo tak špatné, že tam jiný internet prostě nešel a tak jsem si od nich vzala tedy internet. Bydlela jsem tam cca půl roku, potom jsem se odstěhovala a nechala jsem internet jedné rodině, s tím že to budou platit a budou to využívat. Byla jsem potom zrušit číslo, protože to po čase využívat nechtěli a tak jsem zašla k prodejci tady ve městě a šla to kompletně zrušit. Pán mi tvrdil, že číslo rušit nemusím, že ho necháme, kdybych ho chtěla dál využívat a tak jsem souhlasila. Řekl mi, že NIC PLATIT NEBUDU, že číslo zůstane. Říkám fajn, ještě jsem si požádala o smlouvu a šla jsem domů. Platila jsem dluh, ale stále mi na mobil chodilo navýšení o cca další 400kč. Myslela jsem si, že jsou to poplatky a zaplatila jsem to celé. Jenže mě to chodilo furt a nakonec se mi stalo to, že se mi to navýšilo na cca 4 000, který dostala vymahací společnost.

Volala jsem jim, ale nedovolala jsem se a tak jsem napsala pánovi co byl napsán na papíře na mail, že to nejsem schopna zaplatit hned, ale že bych to potřebovala na splátky. Napsal mi, že jedině nadvakrát. Mám mateřskou, platím další půjčky a on chce 2000 zaplatit za měsíc? Snažila jsem se s nimi domluvit, že to nejsem schopna splácet, ale bylo jim to jedno.

Jedna hloupost a nadělala jsem si takovýto dluh. Nakonec jsem jim to zaplatila, ale řeknu vám, toho chlapa dám k soudu, protože mi lhal.

Proto si nikdy neberte paušál, nikdy si neberte půjčky, jinak přijdete i o své mazlíčky. Přijdete o vše a je jim to vše u zadku. Jim je jedno, že přijdete o střechu nad hlavou, jim je jedno, že nemáte. Oni to z vás stejně dostanou a brečet nad rozlitým mlékem je zbytečné.

Snad nikoho nenaštvu tímhle článkem, ale snad jsem sdělila vše co jsem chtěla.

Mimochodem ty koně mají vyšší cenu. Pro majitele nevyčíslitelnou, ale to je každému úplně u pr****

Vaše Cherry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti nová kniha Ł niesse mui?

Ano
Nevím
Ne

Komentáře

1 Hana Hana | E-mail | Web | 13. prosince 2016 v 15:05 | Reagovat

Souhlasím s tebou, jsou množitelé a chovatelé. Člověk není množitel, když dopřeje své fence párkrát za život štěňátka. A co se Vodafonu týče, mám stejnou zkušenost - od nich už vše jen písemně, protože LŽOU, LŽOU, LŽOU!!

2 Cherry Blosssom Cherry Blosssom | Web | 13. prosince 2016 v 16:32 | Reagovat

[1]: Hana:
Díky! Taky si myslím :-).
Přesně tak. Od nich vše už jedině písemně a celkově si dávat na všechny společnosti pozor, protože jim jde hlavně o prachy a ne o blaho zákazníků :-(  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama