Kathryn Taylor - Barvy lásky

7. ledna 2017 v 21:26 | Cherry Blossom |  Recenze - knihy
Zdravím :) Tak jsem narazila na dvě knihy od Kathryn Taylor a poprvé na tomto webu nebudu psát o tom, jak mě kniha zaujala a jak skvělá byla. Protože nebyla.

Četla jsem dva díly - Nespoutaná a Obnažená (jsou ještě další dva - Ztracená a Svedená, ale ty jsem nečetla, protože jestli je to něco podobného, tak si nechci kazit náladu a chuť)


Abyste byli v obraze, o čem kniha je?

Nespoutaná
Grace je mladá a nenápadná dívka, která se o muže zatím nijak dvakrát nezajímala. Během své stáže v Londýně se však setká s charismatickým Jonathanem Huntingtonem, který ji probudí ze spánku. Grace se s ním stále hlouběji a hlouběji propadá do světa temných tužeb, ztrácí se ve víru svého chtíče. Zatímco Jonathan stále více prahne po naplnění své milostné touhy, Grace si musí uvědomit, jak nebezpečné jsou její city.

Obnažená
Je na něm závislá, na jeho kůži i vlasech. Ačkoliv si Grace moc dobře uvědomuje, jak nebezpečné její city k Jonathanu Huntingtonovi jsou - přesto každým dnem v jeho přítomnosti její láska roste. Opravdu je tak chladný, jak vypadá? Nebo ji Jonathan vnímá pouze jako svou poddajnou hračku? Když ho chce Grace přimět, aby přiznal barvu, vede to ke katastrofě.. v jeho přítomnosti její láska roste.

Můj názor:
Než jsem je obě začala číct, přiznám se, nečetla jsem anotaci, jinak bych je možná ani nepřečetla. První díl mě zklamal a i podle dalších recenzí, i já mám takový názor, že to byla nepovedená parodie na 50 shades. Hodně nepovedená. Jako někomu se určitě líbili, neříkám, každá kniha si najde svého čtenáře, ale já už jsem mnohem náročnější. Četla jsem hodně knih na tento "styl" a u mě naprosto pohořely.

Hlavní postavy:
Grace je mladá, naivní holčička co letí do Londýna a ihned na letišti potkává Jonathana. Jonathan Huntington je mylord a budoucí hrabě, mimoto i vlastník Huntington Ventures, společnost, kde má mladičká Grace i praxi. Potkává ho náhodou a to, když on se potkává na letišti se svým obchodním partnerem a "kamarádem" Yuutem Nagakem z Tokia. Osloví ho, protože si myslí, že přijel osobně pro ni, což je blbost. Proč by sakra vlastník firmy a nějaký hrabě jel osobně pro nějakou praktikantku z Ameriky? Bože.

Tak a tady to začíná. Místo toho, aby se zaměřila na práci a okolí, stále se řeší jejich vztah, který vlastně ani vztahem není, protože on chce jen sex. Ona se s ním nakonec vyspí, on ji řekne, že to závazné není, že jde jen o sex a když je po "akci", mladičká Grace už je naštvaná, rozpolcená a myslí si bůh ví co. Občas mi připadalo, že není zrzavá, ale blonďatá (blondýny mi snad prominou). Ona byla fakt hodně hlouponká.

Celé se to točilo kolem nich, sexu, jich, sexu, peněz a Greciiny naivity. Mimochodem ten Marcus z bytu mě taky docela dostal :D. Nechápu. Kluk se zamiluje do holky s kterou nic nemá, v celé knize si tam povídají leda tak dvakrát a on už si dělá nároky a myslí si, že se snad vezmou a rovnou založí rodinu? Jako wtf?

Pokud hledáte něco na "jen tak, protože nemáte zrovna do čeho píchnout", tak je to to pravé. Upřímně, pasáže se sexem jsem automaticky přeskakovala, protože to bylo samé: "Šu*** mě." , "Jonathane, ano!" , apod. Byla to tak přeslazená romance, že se bojím, abych z toho nedostala cukrovku.

Dávám:

1/10


Cherry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 8. ledna 2017 v 16:27 | Reagovat

Nespoutaná je překvapivě zábavnější než Obnažená. Obě knížky jsou trháky a povinnost milovníků červené knihovny.

2 Cherry Blossom Cherry Blossom | Web | 8. ledna 2017 v 19:26 | Reagovat

[1]: Jasně, někomu se knihy líbily, nekomu ne. Trhákem dnes dokáže být doslova cokoliv a jak už jsem řekla, každá kniha si získá svého čtenáře. Mě se nelíbily, četla jsem už mnohem lepší knihy z červené knihovny a to opravdu. :-)
Ale děkuji za názor. :)

3 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 17. ledna 2017 v 17:03 | Reagovat

1/10 nedivím se

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama